Registruokitės į nemokamą konsultaciją - EVET.LT
Krepšelis tuščias

Ar jūsų augintinio mityba visavertė?

Pavasaris ne tik džiugina ilgėjančiomis dienomis, bet ir siūlo pasirūpinti sveikata. Per žiemą išsekęs organizmas siunčia pirmuosius signalus apie vitaminų, mikroelementų ir maisto medžiagų stygių. Įprasta tokiu metu peržvelgti savo mitybos racioną ir jį papildyti naudingų daržovių bei maisto papildų. Kaip dažnai tyrinėjate savo augintinio mitybą?

Registruokitės į nemokamą konsultaciją

Registruokitės į nemokamą konsultaciją

Pagrindinės nevisavertės mitybos priežastys

Įprasta manyti, kad nevisavertę keturkojo mitybą lemia prastas maistas, bet tai ne visada tiesa. Dažniausiai svarbūs vienas ar keli iš šių faktorių:

Nepakankamas maisto kiekis

Nepakankamas maisto kiekis

Netinkamas maistas

Netinkamas maistas

Virškinimo ligos ir sutrikimai

Virškinimo ligos ir sutrikimai, trukdantys įsisavinti maisto medžiagas

Ar žinote, kuo iš tiesų maitinate savo augintinį?

Daugelis šeimininkų patys nusprendžia, koks maistas keturkojui tiks labiausiai. Neretai tokį sprendimą nulemia ėdalo kaina ir patogu ar ne jo įsigyti, o ant pakuotės užrašytas teiginys, kad maistas „visavertis ir subalansuotas“, nuramina, jog numylėtinis gaus visų reikiamų maisto medžiagų. NEAPSIGAUKITE!

Ėdesys gali būti papildytas maistinių dažų, agresyvių konservantų ir stabilizatorių, kurių dedama norint išsaugoti maisto išvaizdą, bet jie gali smarkiai pakenkti augintinio organizmui. Jūsų šuniui ar katinui mažiausiai rūpi, ar jo ėdalas yra skanios spalvos! Taip pat nemaža dalis gyvūnų, kaip ir žmonės, turi užslėptų alergijų tam tikroms produktų grupėms, pavyzdžiui: kviečiams, saldikliams, sojai ir pan.

Ženklai, rodantys nevisavertę mitybą

Įvairių maisto medžiagų trūkumas ar virškinimo sutrikimai turi skirtingas indikacijas, bet galima išskirti 4 dažniausiai pasitaikančius požymius:

  1. Išmatų pokytis. Gali kisti išmatų spalva, konsistencija, turinys ir danga.
  2. Depresija. Kačių ir šunų žarnyno mikroflora (beje, žmonių taip pat) daro didelę įtaką nuotaikai. Jei mikroflora pažeista, augintinis gali susirgti depresija.
  3. Odos ir kailio pokyčiai. Gyvūnams reikia įvairiausių medžiagų ir mikroelementų, kad jų kailis ir oda būtų sveiki.
  4. Sumažėjusi energija. Energijos mažėjimą dažniausiai lemia angliavandenių stygius.

Kaip viso to išvengti? Geriausias būdas – prevencija. Todėl rekomenduojame registruotis į NEMOKAMĄ veterinaro konsultaciją ir pasitarti, ar Jūsų augintinio mityba iš tiesų visavertė.

Anketa

Registruokitės

Veterinaro konsultacijai dėl subalansuotos augintinio mitybos

kaip pvz.: maisto netoleravimas, jautrus skrandis, ligos ir pan.

Užpildę anketą laukite veterinarijos gydytojo skambučio