Gyvūnų (kačių, šunų ir kt.) mityba | Straipsniai, patarimai - EVET.LT
Krepšelis tuščias

Gyvūnų mityba

Tai, kaip jautiesi, priklauso nuo to, ką dedi į burną. Pritariate? Tokia taisyklė galioja kalbant ne tik apie žmones, tačiau ir apie augintinius. Mityba yra itin glaudžiai susijusi su sveikata, atsparumu ligoms, energingumu. Tad labai svarbu savo keturkojui rinktis tik aukštos kokybės ėdalą, pasirūpinti, kad augintinis gautų pakankamai jam reikalingų vitaminų, mineralų bei kitų vertingų medžiagų. Tad kokie yra esminiai gyvūnų mitybos principai?


Šunų mityba

Šunų, kaip ir visų augintinių mityba didele dalimi priklauso nuo jų amžiaus. Jauni šuniukai sparčiai auga, jie judrūs, tad maistas turi būti kaloringas. Vyresniame amžiuje kalorijų reikia mažiau. Svarbu ir sveikatos sutrikimai, pavyzdžiui, alergijos, virškinimo funkcijos, judėjimo problemos ir kt. Pastarieji taip pat turės įtakos ėdalo pasirinkimui ir visos mitybos planui.

Šunų šeimininkai turi apsispręsti, ar propaguos natūralią mitybą, ar šunį šers pirktu maistu. Pirmuoju atveju reikia turėti daug žinių, nes sudėtinga apskaičiuoti porcijas, ingredientus, šuns su maistu gaunamas maistingąsias medžiagas. Tokiu atveju pirktas ėdalas bus paprastesnis sprendimas. Tiek sausą maistą, tiek konservus šunys mielai ėda, o jei pirksite tik aukštos kokybės produkciją, būsite tikri, kad keturkojis su maistu gauna visas jo organizmui reikalingas medžiagas.


Kačių mityba

Jei namuose turite katę, galite rinktis: arba ją šerti natūralius maistu, arba pirkti ėdalą. Šėrimas natūraliu maistu dažnam šeimininkui atrodo patrauklesnis, nes nereikia papildomai sukti galvos dėl maisto, t. y. nereikia planuoti kelionių į parduotuves, rinktis specializuoto maisto, nes šeriant natūraliai katė dažnai vaišinama tuo, ką valgo šeimininkai. Ir nors iš pirmo žvilgsnio toks maitinimo būdas atrodo kur kas paprastesnis, anaiptol taip nėra. Natūralus maitinimas reikalaus kur kas daugiau Jūsų laiko. Kodėl? Nes vien duoti maisto neužtenka – labai svarbu mitybą subalansuoti, t. y. skaičiuoti kiek ir kokių produktų duoti, kiek katė suvartos kalorijų, kokių maistingų medžiagų gaus ir t.t.

Pirkdami jau pagamintą ėdalą iš parduotuvės ne tik taupysite savo laiką, tačiau ir užtikrinsite tinkamą bei sveiką mitybą savo katei. Tiek sausas, tiek šlapias maistas katėms yra pagamintas taip, kad keturkojis gautų iš ėdalo visa, ko reikia organizmui. Žinoma, turite rinktis aukštos klasės maistą.


Kokiais mitais apipinta gyvūnų mityba?

Bene dažniausias mitas, jog tiek šunys, tiek katės gali valgyti tą patį, ką jų šeimininkai. Tačiau yra daug produktų, kurių augintiniams negalima, pavyzdžiui, šokoladas, česnakai, svogūnai, vynuogės ir kt.

Dar vienas mitas – augintinius galima vaišinti keptu maistu. Tačiau tiesa ta, kad riebaluose keptas maistas gyvūnams netinka ir net gali būti žalingas.

Neretai pasitaiko, jog šeimininkai mano, kad katėms ir šunims tinka tas pats maistas. Tačiau jei perkate ėdalą iš parduotuvės, tai jis netiks abiem, kadangi katėms ir šunims skirtas šlapias ar sausas maistas skiriasi sudėtimi.

Dažnas mitas ir tas, jog augintiniams galima duoti virtų kaulų. Bet iš tiesų ir katėms, ir šunims kaulai tinka tik žali.


DUK


Kodėl svarbi subalansuota gyvūnų mityba?

Gyvūnai su maistu turi gauti reikiamus vitaminų, mineralų bei kitų vertingų medžiagų kiekius. Tai susiję su jų sveikata, savijauta, energingumu, miego kokybe. Parduodamas maistas skiriasi savo klase, tad siūlome rinktis aukščiausią.


Kiek kainuoja maistas augintiniams?

Mūsų asortimente internetu maisto augintiniams kaina startuoja mažiau kaip nuo euro. Didelė pasiūla lemia labai paltų kainų diapazoną. Norintiems pirkti dar pigiau, verta sekti asortimentą, kai taikoma akcija.