Naminių gyvūnų, augintinių priežiūra | Straipsniai, patarimai - EVET.LT
Krepšelis tuščias

Naminių gyvūnų priežiūra

Augintinis namuose yra didelė atsakomybė. Tai „draugas“, kuriuo reikia rūpintis, užtikrinti geras gyvenimo sąlygas, patenkinti jo poreikius. Taigi turint namuose keturkojį labai svarbus yra jo priežiūros aspektas. Ką reikia žinoti kiekvienam šeimininkui? 


Pagrindinės gyvūnų priežiūros taisyklės: ką reikia žinoti?

Gyvūnų priežiūra apima jų mitybą, sveikatą, higieną, laisvalaikį. Šuns priežiūros kontekste svarbus vaidmuo tenka jo mitybai. Rinkitės sveiką, subalansuotą ėdalą, aprūpinsiantį augintinį visomis maistinėmis medžiagomis. Jei yra galimybė, prioritetą teikite aukštos klasės ėdalui – galėsite būti tikri, jog šuo su maistu gauna visas  jam reikalingas medžiagas ir papildomai nereikės vartoti vitaminų, maisto papildų.

Svarbu pasirūpinti augintinių burnos higiena. Šiam darbui įsigykite bent bazines priemones, pavyzdžiui, dantų šepetėlį bei šunims ar katėms (priklausomai nuo to, kokį augintinį turite) skirtą pastą. Valyti nesudėtinga – išspauskite ant šepetėlio nedidelį kiekį pastos ir valykite sukamaisiais judesiais. Tačiau nenustebkite, jei augintinis nesidžiaugs šia procedūra. Jeigu ji bus labai nemaloni keturkojui, išbandykite alternatyvas – dantų ar / ir burnos higienai skirtas higienos priemones, natūralius skanėstus, griovelius bei šerelius turinčius guminius žaislus ar kt.

Ne visi gyvūnai mėgsta vienatvę. Kai gyvūnas lieka vienas namuose ilgesniam laikui, pavyzdžiui, visiems šeimos nariams esant darbe, ugdymo įstaigose, pasirūpinkite, kad jis turėtų maisto dubenėlyje, vandens bei žaisliukų laisvalaikiui.

Net jei domina gyvūnų priežiūra namuose auginamų keturkojų, vis vien svarbu pasirūpinti parazitų kontrole. Katėms ar šunims periodiškai suduokite vaistų nuo kirminų, nelaukiant, kol parazitų atsiras, tačiau siekiant užkirsti kelią jų atsiradimui augintinio organizme. O jei augintinis išeina į lauką, tuomet pasirūpinkite ir specialiais antkakliais ar kitomis priemonėmis nuo blusų, erkių ir kitų ektoparazitų.

Tiek auginamų lauke, tiek naminių gyvūnų priežiūra apima ir rūpinimąsi jų sveikata. Tai labai svarbu, tad pasirūpinkite, jog Jūsų keturkojis gautų visus jam priklausančius skiepus.

Dar vienas aspektas augintinių priežiūros kontekste – dėmesys pėdutėms. Po pasivaikščiojimų lauke patikrinkite, ar kas nors neįsmigo, išvalykite pėdutes, kadangi ant jų augintinis iš lauko parsineša ne tik purvo, bet ir ligų užkratų. Periodiškai kirpkite keturkojui nagus.


Baltakailių augintinių priežiūra

Baltas šuns ar katino kailiukas atrodo labai dailiai, tačiau jo priežiūra reikalauja kiek daugiau dėmesio, norint išlaikyti baltumą bei išvengti dėmių.

Ne visi šeimininkai pagalvoja, jog baltai kailio spalvai įtakos gali turėti mityba. Kailiui tamsėjant ar kitaip kintant jo spalvai pirmiausia verta atsigręžti į ėdalą – jame gali būti netinkamų medžiagų arba, atvirkščiai, gali tam tikrų medžiagų stokoti (pavyzdžiui, vitamino D ar A). Mūsų pasiūloje galite rasti konkrečiai baltakailiams keturkojams subalansuoto ėdalo.

Norint, kad baltas kailis būtų švarus ir reprezentatyvus, keturkojį būtina kasdien šukuoti, valyti nešvarumus. Geras sprendimas ir dažnesnės maudynės, kurioms rinkitės specialų balinamąjį šampūną.


DUK


Kiek kainuoja naminių gyvūnų priežiūra?

Priežiūrai užtikrinti svarbus kokybiškas maistas, higienos priemonės ir rūpestis augintinio sveikata, t. y. skiepai bei periodiški apsilankymai veterinaro kabinete. Kokybiškų priemonių, maisto galite įsigyti internetu mūsų e. parduotuvėje. Visa parduodama produkcija yra išsamiai aprašyta, pateikta tiksli kaina, yra progų pirkti dar pigiau, pasinaudojant galimybe, kai taikoma akcija.


Kodėl augintinį reikia saugoti nuo karščio?

Perkaitimas saulėje Jūsų keturkojui bus tikrai žalingas. Tai gali suponuoti neurologinius susirgimus, tam tikrus vidaus organų sutrikimus, galima organų disfunkcija, į organizmą gali patekti daug bakterijų, didelė inkstų pažeidimo rizika ir kt.