Šunų, kačių ligos, simptomai, sveikata | Straipsniai, patarimai - EVET.LT
Krepšelis tuščias

Gyvūnų ligos, simptomai ir prevencija gerai sveikatai

Augintinis – šeimos narys, tad jam susirgus patiriame nerimą ir stresą. Gaila, tačiau net ir skrupulingai prižiūrimi gyvūnai kartais suserga. Kokios dažniausios šunų, katinų ligos ir jų simptomai, ką galima padaryti, kad jų būtų išvengta?


Šunų ligos ir jų simptomai, prevencija

Šunis užpuola virusai, iš kurių populiariausiu galime traktuoti parvovirusą, plintantį per išmatas, tačiau kartais pernešamą ir ant letenų, per rūbus ar pan. Apie save liga praneša šuns apatija, vėmimu, apetito praradimu, šuo gali viduriuoti.

Neretai šunys užsikrečia parazitų platinamomis ligomis, štai kodėl parazitų kontrolė yra nepaprastai svarbi ir būtina užkirsti kelią jų atsiradimui. Šunims dažnai įkanda erkės, taip pat dažnas svečias kailyje yra ir blusos. Pastarųjų įkandimai gali lemti bėrimų, niežėjimo ar kitokio diskomforto atsiradimą.

Jei šuo turi kirminų, kas irgi neretai pasitaiko, tai augintinis viduriuos, gali vemti, pastebėsite svorio pokyčius. Jei šuo leidžiamas į lauką, turi kontaktą su kitais gyvūnais, periodiškai duokite vaistų nuo helmintų – taip pasirūpinsite prevencija.

Kalbant apie odos ligas tai neretai šunis kankina odos grybelis, pasireiškiantis šašelių, pūslelių atsiradimu, pleiskanojančia oda.

Suprantama, šunų ligos nepageidaujamos. Prevencijos priemonės gali reikšmingai sumažinti riziką šunims užsikrėsti. Sudėtingų šunų ligų išvengti gali padėti skiepai, taip pat būtina laikytis higienos taisyklių, švaros, gerai maitintis ir nepamiršti periodiškai apsilankyti pas veterinarą.


Kačių ligos ir jų simptomai, prevencija

Kates gana dažnai kankina virškinamojo trakto sutrikimai, pasireiškiantys vėmimu, viduriavimu, pilvo spazmais. Šiuos sutrikimus gali sąlygoti augalai, kailio plaukai, patekę į virškinamąjį traktą, netinkama mityba.

Inkstų ligos, pavyzdžiui, akmenligė, inkstų nepakankamumas, taip pat dažnai kamuoja kates. Tokios kačių ligos apie save praneša šlapinimosi sutrikimais, vangumu, dideliu vandens poreikiu.

Neretai susiduriama ir su odos ligomis, pavyzdžiui, yra alergija. Odos ligas dažniausiai sukelia netinkamas maistas, vabzdžių įkandimai, netinkamai parinktos higienos priemonės. Užkirsti kelią odos ligoms nesudėtinga – tereikia iš katės kasdienybės eliminuoti rizikos veiksnius. Tiesa, odos ligas sąlygoti gali ir parazitai, pavyzdžiui, plaukagraužiai ar kiti.

Kačių rinotracheitas – dar vienas gana dažnas susirgimas tarp šių gyvūnų. Ligai būdingi įprasti peršalimo simptomai, pavyzdžiui: čiaudulys, kosulys. Ligą išduoti gali ir traiškanojančios katės akys.

Kalbant apie kačių ligas tikrai reikia išskirti ir panleukopeniją, pasireiškiančią aukšta temperatūra, viduriavimu, vėmimu, apatija. Šios kačių ligos požymis gali būti ir apetito stoka.

Siekiant kiek įmanoma išvengti kačių ligų, labai svarbu rūpintis tinkama mityba, higiena, parazitų kontrole, taip pat reikia periodiškai lankytis veterinaro kabinete.


DUK


Kaip dažniausiai pasireiškia šunų ir katinų ligos?

Pagrindiniai gyvūnų ligų simptomai: vėmimas, viduriavimas, apatija, apetito praradimas, svorio pokyčiai, karščiavimas, išmatų pokyčiai.


Kaip rūpintis augintinių sveikata?

Norint, kad aplenktų gyvūnų ligos ar iki minimumo sumažėtų jų rizika, labai svarbu pasirūpinti tinkama mityba, švara, higiena, parazitų kontrole.


Kur pirkti vaistus gyvūnams internetu?

Rinkitės veterinarines vaistines. Jose pirkti bus saugu, patogu, patikima. Mūsų parduodamos prekės gyvūnams, taip pat ir preparatai, yra aukštos kokybės. Patraukli kaina bei galimybė mokėti pigiau, kai taikoma akcija.